Łączna liczba wyświetleń

piątek, 11 listopada 2011

Układanie strumienia i betonowanie


Następnie rozpocząłem układanie strumienia i betonowanie. Kolejny etap prac to ułożenie dwóch warstw siatki. Wystające ponad krawędź wykopu brzegi siatki owijamy wokół pręta zbrojeniowego, kształtując w ten sposób obrzeże. Należy sprawdzić jego wypoziomowanie. Ostatni etap to zabetonowanie stalowego szkieletu. Proporcje suchych składników to 1 część cementu i 3 części drobnego żwiru . Składniki rozrobiono z wodą do uzyskania konsystencji plastycznej, łatwo dającej się formować masy. Następnie dodano preparat uszczelniający do betonu. Betonowano od najwyżej położonego zbiornika. Masę nakładano kielnią, wciskano w zbrojenie, tak by sięgnęła do najniższej warstwy siatki i rozprowadzano pacą tynkarską. Warstwa betonu ponad zbrojeniem wyniosła kilka milimetrów. Starannie wygładzoną powierzchnię betonu zwilżano, aby nie wysychał zbyt gwałtownie. Następnie rozpoczęto układanie kamieni aby nadać naturalne kształty strumieniowi i zacząć maskować beton.


Układanie folii i betonowanie strumienia


Do wyłożonych folią zbiorników, wlano wodę aby folia mogła się ułożyć pod naciskiem wody. Kolejno rozpoczęto wsypywanie na dno drobnego żwiru. Wsypano żwir na głębokość około 25 centymetrów aby dostosować go do głębokości nasadzenia roślin. Zadbano również o to aby po uruchomieniu oczyszczalni lustro wody było ponad 5 centymetrów powyżej powierzchni żwiru.

Zbiornik nr.2 wyłożenie folią i zapełnienie żwirem )




Zbiornik nr.1 i część strumienia


.
Ostatnią pracą było sadzenie roślin w zbiornikach, w zbiorniku nr. 1 zasadzono mięte wodną i sit rozpierzchły oraz sitowie leśne. Natomiast w zbiorniku nr 2 posadzono kosaciec żółty strzałkę wodną, strzałkę szerokolistną oraz rzęsę drobną.


Połączenie strumienia ze zbiornikiem nr.2


Gotowy zbiornik nr. 1


Wypływ z oczyszczalni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz